• Müzisyenler Nasıl Hak Aktivisti Oldu?

  Mülkiye İnsan Hakları Merkezi Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan Prof. Dr. Çetin Aydar, Doç. Dr. Sinan Dizmen, Öğr. Gör. İsmail Sezen ile Av. Emre Baturay Altınok’u ağırladı. Oturum başkanlığını Kerem Altıparmak’ın yaptığı “Müzisyenler Nasıl Hak Aktivisti Oldu? Bir Akademik Özgürlük Hikayesi” başlıklı panel 15 Ocak 2019 salı günü saat 18:30’da Mülkiyeliler Birliği’nde gerçekleştirildi.

  Devamı için...

 • 5 yıllık İzin Ücreti Kararı

  Maliye Bakanlığı’nın işten ayrılan kamu işçilerinin işlerinden ayrıldığında sadece geriye dönük 2 yıllık izin ücretini ödemesini öngören genelgesini iptal etti. Şimdi milyonlarca kamu işçisi dava açıp 5 yıllık izin haklarını alabilecek.

  Devamı için...

 • Emekli Memurlara Ek İkramiye Müjdesi

  30 seneden daha fazla çalışan emekli memurlar için ek ikramiye alma fırsatı doğdu. Anayasa Mahkemesi’nin kararının ardından Ankara İdare Mahkemesi de dava açan emeklilere 15 bin liradan 30 bin liraya kadar ek ikramiye verilebileceğini bildirdi. Peki emekli memurlar ek ikramiye almak için ne yapmalı? İşte detaylar...

  Devamı için...

 • Norveç'te Hayvan Hakları Güvence Altına Alındı

  Norveç Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile hayvan hakları güvence altına alındı.
   

  Devamı için...

 • Sağlıkta Devrim Gibi İptal Kararı

  Avukat Edip Katayıfçı, Ankara'da bir Özel Sağlık Merkezi'nin Mesul Müdürlüğü'nü yürütmekte olan Plastik Cerrah Uzmanı müvekkili adına açtığı dava ile sağlıkta devrim gibi bir karara imza attı.

  Devamı için...

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php55/usr/lib64/php/modules/i360.so' - /opt/alt/php55/usr/lib64/php/modules/i360.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0