• Borç Ödeme Prosedürü

  İcra Dosyasına Kredi Kartıyla Ödeme Nasıl Yapılır?


  1- http://vatandas.uyap.gov.tr/vatandas/index.jsb linkinden icra / dava dosyanızın detayını görebileceğiniz sayfayı açın.

  2- E-devlet aracılığıyla giriş yaptıktan sonra e-devlet şifresi sekmesine tıklayın ve şifrenizi girin. Açılan sayfada https://param.com.tr/uyap/ linkinde bulunan talimatları takip edin ve ödemenizi yapın.

  3- Bilgilendirme sayfasında bazı bilgilerin eksik olduğu belirtilir ise, e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın, size sunulan ADLİ YARGI - İDARİ YARGI seçeneklerinden ADLİ YARGIYI seçerek işlemlere devam edin.

  4- Tahsil harç oranı sekmesinde 4,55 lik oranı seçin. (Bu oran haciz uygulanmayan dosyalar açısından geçerlidir. Dosyanızda haciz varsa oran değişecektir.)

  5- Ödeme yap butonuna tıkladıktan sonra ilgili banka sayfasına yönlendirileceksiniz. Tıklamanıza rağmen yönlendirme gerçekleşmiyorsa internet tarayıcınızın sağ üst kısmında yer alan simgeye tıklamanız ve geçici sekmelerin açılmasına izin vermeniz gerekmektedir.

   

  ÖNEMLİ NOT: Ödemenizi doğrudan nakit olarak yapmak isterseniz, ödeme yaparken alıcı bilgilerine ilgili icra dairesini (Örn: Ankara 55. İcra Müdürlüğü) açıklama kısmına ise dosya numarasını ve adınız ile soyadınızı (Örn: 2017/9999 Fatih Cihan) yazmanız gerekmektedir. Aksi halde yatırılan para icra müdürlüğü tarafından iade olacaktır. 

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php55/usr/lib64/php/modules/i360.so' - /opt/alt/php55/usr/lib64/php/modules/i360.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0